![s3](https://helloradio.gr/wp-content/uploads/2024/02/s3.webp 450w, https://helloradio.gr/wp-content/uploads/2024/02/s3-300x300.webp 300w, https://helloradio.gr/wp-content/uploads/2024/02/s3-150x150.webp 150w)
H Λίνα Σωτηροπούλου γεννήθηκε και μεγάλωσε στον Πύργο Ηλείας. Σπούδασε λογιστική και στη δουλειά της ασχολείται καθημερινά με αριθμούς. Μια μέρα όμως μέσα από τα λογιστικά βιβλία –που μόνο πονοκέφαλο φέρνουν– άρχισαν να ξεπετάγονται γράμματα και να πλέκουν ιστορίες και παραμύθια. Κάπως έτσι αποφάσισε να ασχοληθεί με βιβλία που φέρνουν χαμόγελα σε παιδικά πρόσωπα. Από τις εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ, εκτός από τη σειρά Πίκο και Λόλα, κυκλοφορούν τα βιβλία της: Η παπουτσωμένη γάτα, Εγώ και η αδερφή μου, Η μαμά μου η μάγισσα, Αποστολή Κρυμμένος Θησαυρός, Όταν το σύμπαν συνωμοτεί, Ένα χριστουγεννιάτικο όνειρο, Ο πρώτος μου Όμηρος: Οδύσσεια, Ο πρώτος μου Σαίξπηρ: Η στρίγκλα που έγινε αρνάκι, Ο πρώτος μου Σουίφτ: Τα ταξίδια του Γκιούλιβερ.
Το μότο της: «Κάνε όνειρα μεγάλα κι αν τελειώσουν κάνε κι άλλα!»
ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΑΡΘΡΑ
Η ζωή μας μέσα από μια φωτογραφία
Είναι εύκολη ή δύσκολη η ζωή;
Είναι προδιαγεγραμμένη ή την ορίζουμε εμείς;
Υπάρχουν εμπόδια ή τα δημιουργούμε εμείς;
Είναι η ευτυχία προσωπική μας ευθύνη;
Η απάντηση μπορεί να φαίνεται δύσκολη, αλλά τελικά μήπως όλες οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα...
Παιδιά VS Γονείς
Παιδιά vs Γονείς !
Τα παιδιά δεν έρχονται στον κόσμο με οδηγίες χρήσης.
Οι γονείς, δεν σημαίνει ότι επειδή μια φορά και έναν καιρό ήταν παιδιά ξέρουν κιόλας τι πρέπει να κάνουν όλες τις φορές. Είπαμε,...